Účetnictví Praha: kde a jak sehnat externí účetní služby

Účetnictví Praha: kde a jak sehnat externí účetní služby

Účetnictví Praha je pojem známý všem firmám a podnikatelům. Externí účetnictví neboli účetní outsourcing je účetnictví prováděné externí firmou, stojící vně organizační strukturu podnikatele. Externí vedení účetnictví má řadu pozitivních aspektů. Pokud využíváte služeb firmy specializující se na externí účetnictví, nemusíte ve své vlastní společnosti zaměstnávat účetní nebo brát do ruky kalkulačku, což může přinést řadu užitečných úspor. Další výhodou je že ušetříte například za specializované účetní programy.

Účetnictví Praha: jaké jsou nabídky

V Praze se můžete setkat s mnoha společnostmi, které nabízí externí účetní služby. Je však mezi nimi třeba vybrat toho správného a spolehlivého kandidáta. Každopádně externí provádění účetnictví může vašemu podnikání přinést řadu ulehčení. Menším podnikatelům skýtá především tu výhodu, že jim ušetří náklady na zaměstnávání vlastní účetní. I pro veliké nadnárodní společnosti je externí účetnictví lákavou možností. Za prvé se o jejich účetní záležitosti stará někdo, kdo je profesionální a má bohaté zkušenosti v oboru. Firmy specializující se na vedení účetnictví se věnují jenom této činnosti a mají tudíž „vychytané“ veškeré změny a novinky v často nepřehledné právní úpravě.

Za druhé, profesionální účetní firmy přebírají plnou odpovědnost za způsobené škody. Zatímco pokud účetnictví vedou vlastní zaměstnanci podnikatele, jsou podle zákoníku práce povinni hradit škodu pouze do čtyř a půlnásobku jejich průměrné mzdy.

Nemá v tom ale nějaký háček?

Mnoho společností má z externího vedení účetnictví obavy a to zejména z úniku citlivých informací a dále též z pocitu „že co si neudělám sám, nemám pod kontrolou.“ To ovšem nemusí platit, pokud si dáte práci s výběrem opravdu kvalitní společnosti zabývající se účetnictvím. Najdete-li společnost, která provádí kvalitní práci, můžete se starosti s vedením účetnictví jednou provždy zbavit a věnovat se na plno jen svému podnikání.

Přijďte se k nám dobře najíst, na čerstvě uvařený oběd nebo večeři.
Nejlépe si jídlo vychutnáte, když máte klid a nespěcháte.

Jana Linhartová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart