Apple kryt iPhone 6S

Apple kryt iPhone 6S

Pořídili jste si nový telefon a teď přemýšlíte, jak dodat jeho vzhledu originalitu a ochránit ho, ale neutratit přitom moc peněz? Máte-li mobil značky Apple, kryt iPhone 6S ho nejen spolehlivě ochrání před poškozením, ale díky široké nabídce barev a vzorů ho ozvláštní; navíc jeho pořizovací cena není nijak vysoká.

Pouzdro nebo jen zadní kryt, jak se rozhodnout?

Pokud si nejste jisti, jaký druh ochrany je pro vás nejlepší, zkuste se zamyslet nad všemi činnostmi, při kterých váš iPhone používáte. Pracujete-li například v prašném prostředí, spíše využijete celotělový obal, který zabrání i tomu nejmenšímu smítku, aby se dostal k vašemu přístroji. Naopak žena v kanceláři bude mít svůj telefon spíše jako módní doplněk, a proto by jí lepší službu udělalo kvalitní silikonové pouzdro se zajímavým motivem na zadní straně. Oproti tomu maminka na mateřské spíše využije odolný plastový kryt, který ochrání její telefon před častými pády, pro případ, že se dostane do rukou malým dětem. 

Ukaž mi jaký máš kryt na telefonu a já ti povím jaký jsi

V dnešní době hraje vzhled jednu z hlavních rolí, podle kterých jsme posuzováni, a jelikož mobilní telefon nosíme všude s sebou, je dobré na to myslet i při výběru krytu. Máte-li pouzdro s jednorožcem nebo jste se shlédla v seriálu “Emily in Paris” a pořídila si stejný kryt jako měla hlavní hrdinka, je to naprosto v pořádku, tedy za předpokladu, že je vám méně než dvacet a nepracujete na vysoké manažerské pozici.  Tam by to mohlo působit trochu neseriózně. Vhodnější pro vás bude elegantní kožený kryt nebo pouzdro s motivem krajky. Pozor také na originální a vtipné nápisy, v běžném životě vás mohou sice přesně vystihovat, ale pokud se se stylem “co na srdci, to na mobilu” budete například ucházet o práci, pravděpodobně vám upřímnost velkou službu neudělá.

Podle čeho vybírat, aby pouzdro splnilo svůj ochranný účel?

Dnes se kryty vyrábí většinou z kvalitních plastů, odolného silikonu, či v kombinaci s kůží a kovy. Aby pouzdra dobře plnila svou hlavní funkci, tedy ochranu přístroje před poškozením, je nezbytné, aby na těle telefonu dokonale seděla a nikde se neodchlipovala. Proto volte raději kvalitní kryty od ověřených prodejců, nežli levné napodobeniny z čínských e-shopů, které na fotce vypadají sice hezky, ale realita bývá často jiná.

Také pokud je již obal starší a utržil nějaké šrámy, je vhodné jej vyměnit za nový. Je to stejné jako u oblečení.

Kombinujete výhody zadního krytu spolu s ochranným sklem?

Ne? Chyba! Pokud nepoužíváte pouzdro do kterého celý telefon vložíte, je velmi vhodné ochránit přední stranu tedy displej telefonu ochranným sklem nebo alespoň fólií. Ptáte se proč? Ochranné sklo nejen, že pomůže  zabránit rozbití a vysypání displeje, ale ochrání jej i před nechtěnými škrábanci třeba od klíčů; navíc nestojí moc peněz a pokud se poškodí, dá se snadno vyměnit za nové. To se o drahém displeji dá už těžko říci. Žádná ochrana ovšem není stoprocentní.  Při neopatrném zacházení, vám ani sebe kvalitnější obal nedokáže zaručit bezpečnost vašeho iPhonu, avšak použitím všech možností ochrany se riziko fatálního poškození snižuje.

Jeden, dva, tři – kolik krytů už je moc?

Těžko posoudit, hodně lidí jich mívá 5 a mění je podle nálady a příležitosti. Uživatelé mobilních telefonů se celkově dělí do několika skupin.

1) ti, kteří nepoužívají kryty a pouzdra vůbec – jejich telefon se pozná podle známek opotřebení, případně prasklého displeje.

2) majitelé jednoho dobře sedícího krytu – který je po čase vyměněn za nový, ideálně naprosto stejného vzhledu.

3) a konečně tu máme ty, kteří mají krytů vícero – svůj iPhone pravidelně oblékají a ladí podle oblečení nebo společnosti do které se chystají; v jejich šuplíku naleznete obal do společnosti, veselý, vtipný, sportovní do fitka a mnoho dalších.

Ať tak či onak, doby nerozbitných telefonů jsou pryč a proto je třeba ty naše drahé a křehké chránit, protože co bychom si bez nich počali.

Vlastníte mobil Apple iPhone? Ke které ze skupin uživatelů iPhonů 6S se řadíte vy?

Jana Linhartová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart