Tajné sázecí strategie pro automaty

Tajné sázecí strategie pro automaty

Ve svém blogu jsem psal o tom, jak jsou hrací automaty považovány za hazardní hry, u kterých je hodně faktorů dílem náhody. Jsou takoví hráči, kteří považují automaty za předem naprogramovanou mašinu, takže vymýšlejí vzorce, podle nich se snaží automat dostat a získat tak ideálně jackpot. Tak to samozřejmě není, ale i tak jsou k hraní automatů nutné nějaké vědomosti. Jedná se třeba o to, jak fungují bonusy nebo jiné herní prvky, které když neznáme nebo je neumíme používat, tak nás stojí další zbytečné peníze. A tak je dobré znát aspoň základní sázecí systémy, které se používají. 

Hezký článek o automatech je TADY. A zajímavý je i přístp Brna viz ZDE.

Všechny moje strategie a finty selhaly

Jak už bylo řečeno, není nějaký vzorec, nebo strategie, která vám s určitostí pomůže porazit automaty. Je dobré vědět, že dříve nebo později moje výherní strategii ztroskotaly. A žádná finta nebo hezky řečeno strategie neměla žádný efekt. Co vy, vyšla vám nějaká sázka na strategii?

Ale je dobré vědět, jaké jsou základní sázecí systémy. Dělí se většinou do dvou takových základních kategorií:

  • Změním sázecí vzor při výhře či při prohře
  • Změním sázecí vzor při změně výhody hráče nebo kasina

Tak třeba hráči rulety dobře vědí, že podle výsledku předcházejícího kola se mění sázecí systémy. Jedná se tak většinou o progresivní systémy. Ty nejznámější jsou třeba Martingale – to hráč zdvojí sázku po každém kole, co prohrál a pokud vyhraje, vrací se na základní úroveň. Další takový profláknutý systém je Fibonacci, který sází na matematickou posloupnost. Jak se mi tato teorie osvědčila v praxi? Střídavě oblačno, ale většinou se dostanu do minusu.

Sajímavé systémy sázení

Další systém je zajímavější. Měním výši sázky, když se změní očekávaná hodnota, ty se používají u blackjacku. Tam se užívá Kellyho kritérium, kdy se sázky upraví podle množství a typu zbývajících karet v balíčku.

Strategie u ELK automatů

Také pro výherní automaty se dá najít několik sázecích strategií, které spadají do obou výše zmiňovaných skupin. A přišli s progresemi kvalitní lidé působící ve vývojářské firmě ELK, která vyrábí i online automaty. Pojďme si představit několik sázecích systémů:

Leveler– sázky vyroste o dvě úrovně po každých pěti po sobě jdoucích prohrách a vítězstvím se sázka vrací do původní úrovně.

Booster – sázky vyroste o jeden level po prohře, dokud se nedostaneme dole o čtyři úrovně. Když vyhrajeme, sázka se vrací na původní úroveň.

Jumper – je postaven na protipólu k Boosteru. Sázka se zvýší o jednu úroveň při výhře, až dostoupí do 4. levelu a naopak prohra sázku snižuje o úroveň.

Ale zase připomínám, že to nejsou prověřené systémy a nejen já, ale i výrobci tvrdí o svých automatech, že výběr strategie nemá vliv na to, jestli vložené peníze zúročí, nebo jestli o ně přijdou. Pokud do toho chcete jít, klidně si navolte strategii už v samotném menu hry a pak můžete v klidu hrát a nemusíte se zdržovat po každém kole výší sázky. Takže si snížíte pracnost, sníží se i množství prohraných peněz a sníží se také množství odehraných kol.

Pokud chcete, můžete si měnit výši sázky podle výše návratnosti vložených peněz. Ale ne u všech automatů je RTP fixní. Ovlivňuje třeba výše progresivního jakcpotu či aktivace některých herních prvků, a to jsou některé hry od společnosti NextGen.

Patří sem automat Spin Sorceress, který má možnost navyšovat multiplikátor výhry u wild symbolu. Jak se navyšován násobitel výhry, tak se zvyšuje i návratnost pro hráče. Ale platí přímá úměra a čím je vyšší teoretická návratnost, tím je logické hrát za vyšší obnos peněz. A důležitá je hlavně výše bankrollu. U maximálního využití multiplikátor je výše sázky znásobí pět set krát a pětadevadesát procent výherních linií, které nebudou obsahovat wild symbol, budou falešné výhry. To jsou takové výhry, co nepokryjí sázku. Co si o tom myslíte?

Jana Linhartová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart