Zvětšení prsů silikonovými implantáty nebo vlastním tukem? Rozdíly a výhody moderních metod plastiky poprsí

Zvětšení prsů silikonovými implantáty nebo vlastním tukem? Rozdíly a výhody moderních metod plastiky poprsí

Metody zvětšení prsů prošly za poslední roky rychlým vývojem. Nejenže se výrazně zmodernizovala technologie a s ní související postupy, ale také použité materiály jsou dnes daleko šetrnější k lidskému tělu než dřív. Podívejte se s námi, jak fungují nejnovější plastické operace zaměřené na úpravu poprsí! V následujícím článku se dočtete, v čem se tyto metody liší, ale především jaké výhody vám jednotlivé zákroky přinesou.

Zvětšení prsů a liposukce v jednom

Pojďme si nejprve představit metodu, při níž dochází nejen k úpravě poprsí, ale zároveň také k liposukci ve vybrané části těla. Tento zákrok nese název autoaugmentace, neboli zvětšení prsou vlastní tukovou tkání. Tuk je odebírán nejčastěji z oblasti hýždí, břicha, stehen či boků. Operace probíhá v analgosedaci nebo celkové anestezii, takže nebudete vůbec nic cítit. Nejprve se provede liposukce, následně je tuk speciální technologií očištěn a aplikován pod a nad prsní žlázu. Celý proces trvá přibližně dvě nebo dvě a půl hodiny.

Výhody autoaugmentace

Úprava poprsí vlastním tukem je mezi klientkami velice oblíbená. Už proto, že dekolt po rekonvalescenci vypadá zcela přirozeně. Hodí se zejména pro dámy, jež netouží po extra velkých ňadrech, ale přesto by  uvítaly jejich vylepšení. Tato metoda dokáže zvětšit objem prsou až o jednu velikost. Vždy však záleží na tom, kolik tuku je aplikováno a kolik z něj se vstřebá během rekonvalescence. Autoaugmentace je populární po celém světě, a to především z následujících důvodů:

  • Přirozený efekt a téměř žádné jizvy
  • Úbytek tuku ve vybrané partii díky liposukci
  • Rychlá rekonvalescence
  • Minimální riziko komplikací během zákroku

Také implantáty mohou vypadat přirozeně

Známější a starší alternativou plastiky prsou je jejich zvětšení pomocí silikonových implantátů. Jedná se o jeden z nejčastějších zákroku na poli plastické chirurgie vůbec. Vybírat je možné z několika tvarů a velikostí. Kulaté výplně jsou pro dámy, jež chtějí, aby tvar připomínal prsa dospívající ženy. Kapkovité silikony vytváří decentnější push-up efekt a více zachovávají přirozené kontury. Nakonec je možné vybrat anatomickou výplň, jež ocení především velmi štíhlé ženy, jelikož v tomto případě  přechod v horní části prsu není tak markantní.

Co se týká velikosti, lékař musí vždy zohlednit vaši tělesnou konstituci, a to zejména výšku a šířku hrudníku a  velikost prsní žlázy. Na konzultaci si vyzkoušíte speciální podprsenku, do níž je vložena výplň, která má za úkol napodobit vzhled vašeho budoucího poprsí. 

Kdy dát přednost silikonům?

Umělé implantáty se někomu mohu zdát méně přirozené, než je tomu v případě autoaugmentace, nicméně i oni disponují zásadními benefity. Tím hlavním je zvětšení konfekční velikosti o několik čísel. Narozdíl od zvětšení prsou vlastním tukem, kdy dochází ke zvětšení maximálně o jednu velikost, je u silikonů možné výrazně zvýšit objem dekoltu, a to klidně i z košíčků B na D. Kromě toho vhodnou volbou tvaru implantátu můžete snadno ovlivnit výsledný vzhled vašich ňader.

A to už je opravdu vše. Nyní již znáte zásadní rozdíly mezi zvětšením poprsí vlastním tukem a silikonovými implantáty. Zjistili jste, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých metod a máte hrubou představu o tom, jak takové operace probíhají. Teď už jen na vás, kterou metodu si zvolíte. Zda půjdete cestou přirozenější, nebo dáte přednost výraznějšímu objemu.

A jak se stavíte k plastice prsou vy? Vybraly byste si z výše zmíněných metod, nebo jste spokojené s tím, co máte a ani do budoucna byste zvětšení poprsí na klinice nepodstoupily? V každém případě budeme rádi za vaše názory, tak se nebojte napsat je do komentáře!

Jana Linhartová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart