Nejčastější důvody, proč si lidé nechávají odstranit tetování

Nejčastější důvody, proč si lidé nechávají odstranit tetování

Zhruba čtvrtina lidí by se své kérky nejraději zbavila. Pokud tattoo zatím nemáte, čtěte pozorně, proč si lidé nechávají odstranit tetování. Alespoň si rozmyslíte, jestli ho opravdu tak moc chcete. Nebo si lépe vyberete místo a motiv, abyste si na rozdíl od odstrašujících případů v článku ušetřili pozdější problémy. V životním stylu teenagera a třicátníka je totiž propastný rozdíl.

Neuspokojivý výsledek nebo zastaralý styl tetování

Jestli jste odhodláni, že bez kérky nemůžete žít, zvažte její zdravotní rizika. Také nechoďte k podivným tatérům, kteří fungují v nekvalitních studiích či domácích podmínkách. Takový člověk vám sice vytetuje cokoliv, nebude ale řešit hygienu, možný vznik jizev, hloubku vpichů, ani uměleckou kvalitu. A přesně tady hledejte častý důvod, proč si lidé nechávají odstranit tetování. Do této kategorie patří vše od roztřeseného srdce prostřeleného šípem se jménem bývalé dívky až po obligátní mořskou pannu, kterou by nakreslil lépe i prvňák.

Dalšími příklady jsou nevzhledná vybledlá tetování s věkem rozpitými konturami, která se musí buď obnovit, překrýt jinou kérkou anebo “vygumovat” laserem.

Změna životního stylu

Pokud vám ve dvaceti imponoval motiv, který jste si v mladické bujarosti nechali vytetovat přes celou lopatku, budete toho v pozdějším věku téměř jistě litovat. Ve třiceti už vám tento motiv nebude připadat tak oduševnělý. A o dalších 5 let později, až se vám narodí dítě, zjistíte, že ho nechcete inspirovat k podobným experimentům. Rodičovská láska a zodpovědnost představují pádný důvod, proč si lidé nechávají odstranit tetování, přestože by se jim peníze hodily spíš na dovolenou nebo na vybavení domácnosti.

Problémy v zaměstnání a omezené pracovní příležitosti

Někteří mladí lidé revoltují proti všemu a všem a dávají své výstřední názory všemožně na odiv. Často si v této fázi života nechají vytetovat absolutní nesmysl na obličej. Odstrašující je případ nezletilé dívky, která si “ozdobila” čelo ostnatým drátem. Co s ním bude dělat za tři roky, až se začne živit sama, ji v patnácti nenapadlo. 

A tak si jen zadělala na problém se získáváním práce. Těžko bude hledat seriózního podnikatele, který ji zaměstná třeba na vstupní recepci, aby tam vítala jeho zákazníky. V bance ji nevezmou a ve státním sektoru také neprorazí. A jako top manažerka v korporátu kariéru stoprocentně neudělá. Kde a jak si tedy vydělá na laser, aby na ní nekoukali přes prsty, je dobrá otázka.

Stigma kriminálníka

Neumělé námořnické kotvy, přeškrtnuté monogramy někdejších lásek a další infantilní malůvky na hřbetech rukou a předloktích rovněž bývají častým důvodem, proč si lidé nechávají odstranit tetování.

Většina lidí totiž má předsudky a chová se pokrytecky. Člověka s pokérovanýma rukama pak často vyhodnotí jako bývalého vězně. Proto si pečlivě promyslete, co a kam si necháte vytetovat. 

Zdeformované kérky na povislé kůži

Na závěr zmíníme ještě stárnutí, které se také řadí mezi tradiční důvody, proč si lidé nechávají odstranit tetování. Když začne kolibřík, který kdysi svůdně poletoval nad dmoucími ňadry, připomínat svrasklého pterodaktyla, je po kráse. A co teď s takovou věcí ve výstřihu? Proto u všech tatůvek rovnou zvažte, jak asi budou vypadat za 30 let. Představte si, kam se v důsledku ubývání kolagenu společně s povislou tkání posunou. Zajisté si pak řadu motivů a neotřelých umístění raději odpustíte.

Tím bychom měli všechny klasické pohnutky, proč si lidé nechávají odstranit tetování shrnuté na jednom místě. Naštěstí tu máme všemocný laser, který tetování zvládne odstranit. Cena zákroku se určuje podle velikosti potetované plochy. Takže pokud jste “tetovací” chybu spáchali i vy, tak si vyberte opravdu kvalitní laserovou kliniku, kde váš omyl napraví bez rizika doživotního zjizvení.

Jana Linhartová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart