Trvalá epilace – v čem spočívá kouzlo moderního laserového ošetření a co od něj očekávat?

Trvalá epilace – v čem spočívá kouzlo moderního laserového ošetření a co od něj očekávat?

Chcete-li se na dobro zbavit nežádoucích chloupků na těle, řešením je trvalá epilace diodovým laserem. Tato revoluční metoda přináší ženám i mužům celou řadu výhod, s nimiž vás seznámí tento článek. Pojďte se dozvědět, jak ošetření probíhá, co obnáší příprava na zákrok a pro koho je tento typ procedury vhodný. Pokud toužíte po dokonale hladké pokožce nohou, podpaží či jiných partií a chcete si ušetřit čas a práci, pak se nechte inspirovat následujícími informacemi.

Trvalá epilace a vhodnost zákroku

V první řadě je potřeba si říci, pro koho je tento druh ošetření určen. Vzhledem k tomu, že laser reaguje na pigment v chloupku, je nutné, aby ošetřovaný klient či klientka, měli jeho dostatek. V případě světlých typů pleti, je pro laserový paprsek složité a někdy dokonce nemožné se na chloupek navázat. Z toho důvodu se trvalá laserová epilace doporučuje spíše osobám, jež se dobře opalují a mají chloupky světle hnědé až černé. Avšak disponuje-li klinika tím nejmodernějším zařízením. dokáže se vyrovnat i s tímto problémem

 

Než se vydáte na zákrok je nezbytné absolvovat vstupní prohlídku, kde zodpovíte několik otázek ohledně vašeho zdravotního stavu a domluvíte se na podrobnostech prvního sezení. Pokud trpíte nějakým kožním problémem, konzultujte možnost zákroku nejprve s vaším lékařem. Zákrok nemůže být proveden, máte-li v místě ošetření ekzém, vyrážku či jiný projev nějaké nemoci a alergie.

Jak funguje ošetření diodovým laserem

Délka celého procesu závisí na tom, jak rozsáhlá je ošetřovaná oblast. Odstranění chloupků nad horním rtem zabere jen několik minut, v případě dolních končetin může akce trvat zhruba hodinu. Princip laserové epilace spočívá v navázání paprsku na barvivo v chloupku, přes který projde až k vlasové cibulce a tu působením tepla spálí. S ohledem na zničení této cibulky vám na daném místě už chloupek nikdy nevyroste. Jelikož však laser dokáže takto zlikvidovat pouze chlupy ve fázi aktivního růstu, je potřeba proceduru několikrát opakovat, aby byly odstraněny i ty, jež se zrovna nachází v klidovém stavu.

Hlavní benefity laserové epilace

Největší motivací, proč muži i ženy na celém světě podstupují tento zákrok, je bezesporu jeho trvalý efekt. Zničením vlasových cibulek získate hladkou pokožku bez nutnosi absolvovat proceduru po nějaké době znovu. Domácí depilační prostředky můžete po tomto ošetření rovnou hodit do koše, protože už je nebudete potřebovat. Jaké jsou ale další výhody, díky nimž je laserová epilace tolik žádaná? Zde je uvedeno několik z nich:

 

  • Bezbolestnost – díky speciální technologii ochlazování pokožky během ošetření, je zákrok prakticky bezbolestný.
  • Šetrnost zákroku – na rozdíl od jiných depilačních metod, laser nedráždí pokožku.
  • Ekologické řešení – aplikací laseru nevzniká žádný zbytečný odpad, jako tomu je v případě domácí depilace.
  • Diskrétnost – procedura probíhá naprosto diskrétně v místnosti k tomu určené, kde jste přítomni jen vy a ošetřující specialista.

Co vás čeká před zákrokem

Několik týdnů a dnů před laserovou epilací je nezbytné dodržet pár nutných opatření. Není se ale čeho bát, tato omezení trvají jen chvíli a následný pocit z trvale hladké pokožky za to rozhodně stojí. A o jaká omezení se jedná?

 

  1. Přibližně jeden měsíc před zákrokem se holte pouze žiletkou nebo chloupky zastřihávejte. V žádném případě je nevytrhávejte voskem ani jinými technikami.
  2. Po dobu 14 dnů se vyhněte přímému slunečnímu záření a soláriím.
  3. V den ošetření, ideálně 12 hodin před ním, oholte chloupky žiletkou.
  4. Bezprostředně před procedurou nepoužívejte žádné hydratační přípravky na ošetřovanou oblast. Ta musí být čistá a suchá.

 

Tak a jste na konci článku, gratulujeme! Teď už víte, jaké zásadní benefity plynou z trvalé epilace diodovým laserem. Dočetli jste, jak procedura probíhá a co je nutné dodržet před samotným zákrokem. Pokud se chcete nadobro osvobodit od pravidelné domácí depilace, pak je na čase objednat se na toto moderní ošetření a už se jen těšit z perfektně hladké pokožky.

A jaké depilační metody využíváte vy? Dopřáváte si raději profesionální služby v kosmetických salonech, nebo upřednostňujete vlastní péči v pohodlí domova? Potěšíte nás, když se s námi podělíte o své názory, zkušenosti a pocity v diskuzi!

Jana Linhartová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart