Samodržící punčochy: zimní vás zahřejí, letní dodají na eleganci. V čem jsou unikátní a proč jim dát přednost před klasickými silonkami?

Samodržící punčochy: zimní vás zahřejí, letní dodají na eleganci. V čem jsou unikátní a proč jim dát přednost před klasickými silonkami?

Hledáte-li elegantní a sexy náhradu za klasické silonky, zkuste samodržící punčochy. Zimní provedení ocení obzvláště ženy, které nerady nosí kalhoty a úpletové šaty a sukně jsou jejich denních outfitem i v chladném počasí. Letní varianta se zase snadno obléká i svléká. Chcete se o tomto praktickém a slušivém módním doplňku dozvědět něco více? Pak se pusťte do čtení! Následující článek vám vysvětlí, v čem spočívá kouzlo samodržících punčoch, a proč jim dát přednost před tradičními silonkami.

Samodržící punčochy – zimní varianta k úpletovým šatům

Už máte plné zuby legín, které nepůsobí vždy tak elegantně, jak byste si přály, ale klasické zateplené silonky vám nejsou pohodlné? Nezoufejte. Právě proto existují zimní samodržící punčochy, které dodají vašemu outfitu potřebný glanc a zároveň vám nohy udrží v teple. Tento módní doplněk se těší oblibě po celém světě, protože je velice elegantní, decentní a zároveň sexy. Navíc se narozdíl od legín nevytahuje z kozaček, takže v nich budete vypadat vždy upraveně. Samodržící silonové punčocháče jsou jakýmsi kompromisem mezi klasickými silonkami a nadkolenkami. Materiál tohoto zimního provedení je velmi příjemný, hřejivý a hodí se prakticky k jakýmkoliv úpletovým i plesovým šatům či sukni.

I v létě jsou silonky nezbytnost

Je příjemné v horkých letních dnech natáhnout lehkou sukni a punčochy vůbec neřešit. Někdy si to dáma může dovolit, ale v některých případech se tato možnost úplně nehodí, neboť by jste si mohly přivodit nemilé faux pas. Společenská etiketa jasně říká, že v práci či na společenských událostech jsou silonky pod sukní nebo šaty nezbytné. Naštěstí i zde můžete volit kompromis v podobě samodržících punčoch. Jsou tak jemné, že je prakticky na pokožce neucítíte a snadno se oblékají i svlékají. Stačí je jednoduše z nohou srolovat. Zapomeňte na opatrné soukání se do silonek se snahou nezadřít si někde hned oko. Samodržící punčocháče jednoduše natáhnete na nohy a můžete vyrazit do víru letního velkoměsta.

Jak kombinovat barvy

Stejně jako v případě tradičních silonek, také ty samodržící se vyrábějí v různých barevných variantách. Ne všechny se ale hodí k jakémukoliv oblečení. Při jejich výběru je vždy potřeba zohlednit tón vaší pleti, zejména u variant tělových, a také styl a barvu outfitu s nímž je budete kombinovat. Níže jsou uvedeny barvy silonek, jež jsou v obchodech k dostání.

  • Tělové – u tohoto typu si dejte pozor, aby barva odpovídala vaší pleti. Pokud se rozhodnete pro tělový odstín, měly by mít vaše nohy po oblečení punčoch stejný tón jako zbytek odhalené pokožky.
  • Černé – elegantní punčochy, které se hodí prakticky k jakýmkoliv šatům. S černými silonkami chybu neuděláte.
  • Šedé – extravagantnější dámy, které si potrpí na pastelové odstíny sukní, by měly tyto barvy kombinovat s šedými punčochami, jež tyto zářivé barvy perfektně podtrhnou.
  • Barevné – pokud rády kombinujete barvy nebo nosíte hodně nevýrazné oblečení (černé, šedivé, bílé, apod.), rozhodně byste měly vyzkoušet barevné punčochy. Kombinace decentních šatů v neutrální barvě a výrazných silonek působí velmi stylově.

Pozor na správnou velikost a tloušťku

Při nákupu punčoch je kromě volby barvy nutné zaměřit se na dva další parametry. Prvním z nich je samozřejmě velikost. Ta může být pro některé dámy trochu matoucí, protože u některých výrobců se kromě standardní velikostní tabulky udává také váha a výška. Je to z toho důvodu, aby se dobře odhadl obvod vašeho stehna a vy neměly punčochy příliš těsné, to by mohlo způsobit rychlé prasknutí materiálu. 

Druhým důležitým parametrem je tloušťka. Z logiky věci vyplývá, že čím silnější materiál, tím teplejší punčošky. Tento údaj zjistíte pod zkratkou DEN (Denier). Pokud je DEN nízké číslo, bude materiál jemný a tenký. Naopak čím je toto číslo vyšší, jsou silonky silnější a tím pádem vhodnější do chladného počasí.

Takže to by bylo k samodržícím punčochám už vážně vše. Teď už máte jasno, v čem spočívá jejich přednost oproti klasickým silonkám nebo legínám. Dočetli jste se, jak vhodně kombinovat barvy se svým outfitem i proč je u jednotlivých produktů  důležité sledovat parametr tloušťky. Nyní už stačí jen vyrazit na nákupy!

A jaké punčochy oblékáte nejraději vy? Potrpíte si na výrazné pastelové barvičky, nebo dáváte přednost nenásilné eleganci černých silonek? Pochlubte se svými povedenými kombinacemi do komentářů, jsme velmi zvědaví, jaký styl se tu objeví nejčastěji!

Jana Linhartová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart